Nástroj na SEO audity je zde! Ušetřete si čas.

Jelikož jako SEO specialista se zabývám tvorbou SEO auditů a analýzou webovek v rámci SEO, potřeboval jsem nástroj, který by mi alespoň trochu ulehčil práci. Při auditech se víceméně postupuje podle jistých bodů. Mohou připomínat checklist, kdy u každého faktoru by se měly vyplnit detailní informace o tom, v jakém stavu je analyzovaný web.

Nástroj na SEO audityPro příklad si představme, že audit obsahuje položku ,,Rychlost načítání webových stránek“. U všech webových stránek bez rozdílu témata a typu webu lze určit obecné informace o tom, proč by se stránky měly načítat rychle. Toto obecné povídání se dá použít u všech auditů s tím, že se doporučení na konkrétních webových stránkách mění a je trochu rozdílné. Tudíž můžeme říci, že tento bod se skládá ze dvou částí – obecné doporučení (které lze nasadit na jakékoliv webovky) a konkrétní doporučení od samotného SEO konzultanta, který analýzu prováděl pro konkrétní web.
Vytvořil jsem menší nástroj, díky kterému si můžete usnadnit práci a zároveň ušetřit čas. V SEO analýze stačí doplňovat konkrétní doporučení, KPI a ohodnotit faktor a poté lze jednoduše vygenerovat dokument, který obsahuje jak obecná, tak i specializovaná doporučení. SEO analýzu poté můžete dodatečně upravit a poslat ji klientovi.
Nejedná se zde o automatizaci, na to pozor! S nástrojem mohou pracovat především SEO konzultanti a agentury, které již mají znalosti SEO. Sám jsem odpůrcem automatizovaných nástrojů, kde není žádná přidaná hodnota. Tudíž odsuzuji různé SEO audity či nástroje, které vám vygenerují výsledek testu včetně pár doporučení. Ptáte se proč? Odpovím na otázku otázkami: Je snad nějaký nástroj, který by byl schopen určit, zda je např. stránkování správně použito? Zda jsou stránky správně kanonizovány? Zda meta desc opravdu o něčem vypovídá a je správně navržen?

Nástroj na SEO audity
Nástroj na SEO analýzy můžete začít využívat i vy!

Proto při tvorbě SEO analýz se nespoléhám na žádné automatizované nástroje. Díky tomu, že se analýza provádí ručně, vám nic neunikne. Nástroj tedy neumí vygenerovat chyby sám, ale je navržen proto, aby ušetřil čas.

Nástroj na tvorbu SEO analýz

 

Poslední aktualizace článku: 23. října 2017 v 13:48

Autor článku: Pavel Zaněk

Pracuji jako SEO specialista pro firmu Vivantis. Za svoji působnost v online marketingu jsem se zaměřil na optimalizaci pro vyhledávače. Pomáhám webovým stránkám být dohledatelné a usnadňuji práci vyhledávačům v procházení stránek a pochopení jich.

Kromě marketingu se specializuji na tvorbu webových stránek pouze v redakčním systému WordPress. Tudíž ho znám velmi dobře a s jeho pomocí jsem schopný vytvářet webové stránky počínaje firemními weby až po e-shopy a rezervační systémy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.